Vajinismus

Vajinismus Tedavisinde Kadınlar

Vajinismus tedavisinde kadınlar en büyük görev çiftlere düşmektedir. Eğer eşler tedavi sürecine birlikte katılırlarsa ve bu sıkıntının üstesinden gelecekleri konusunda inançları ve istekleri olursa Vajinismus atlatılamayacak bir cinsel problem değildir. Hatta deneyimli bir uzman tarafından çiftlerin de sabır ve isteğiyle kısa bir zamanda % 100 e yakın başarı sağlanacaktır.

Tedaviye başvurmadaki geçikmeler erkek cinsel işlev bozukluklarına yol açacaktır. Bu durum çiftlerimizde motivasyon düşüklüğünede yol açabilmektedir. Özellikle vajinismuslu çiftlerin tedaviyi ertelermelerini bu nedenlede istememekteyiz. Erken başvuru önemlidir.

Vajinismus, tedaviye cevap veren ve başarısı %100 e yakın olan en sık görülen kadın cinsel işlev bozukluğudur. Tedavi için gerekli olan koşullar oluşturulduğu sürece hedefe ulaşmak oldukça kolaydır. Ankara’daki muayenehanemde, hastalarımla aramda olan her şey samimi ve güvenli bir şekilde ilerlemektedir. Yaptığımız seanslar gizlilik esasına dayanır. Öncelikle çiftlerimizi tanıyıp kişiye özel bir tedavi planı çıkarmaktayız.

Acaba vajinismuyum diyen bir danışana, öncelikle Vajinismus tedavisinde deneyimli bir uzman tarafından kesin tanı koyulmalıdır ve derecesi belirlenerek buna göre bir yöntem belirlenmeli, yol çizilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir