Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Ne Aramıştınız?
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Vajinismus Tedavisi Fiyatları 2020

Vajinismus Nedir?

Vajinismus cinsel ilişki sırasında istem dışı bayanın kasılarak, bazen bu tüm vücudu içeren bir kasılma, bazen daha az kasılma, ilişkiye izin vermeme durumudur. Tablo panik atağa benzer bir tablodur. Karşı taraf tanımlarken, duvar gibi geçişe izin vermeyen direnç  diye tarif eder. Bayan karşı tarafı iter, bacaklarını kapatır, bazen kendisini o kadar kasar ki tüm vücudu ile geri çeker.

Vajinismus Tanısında İlk Adım

Bu konu da tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum doktorunun muayenesi ile başlar. Yapılacak muayene de kızlık zarında ilişkiye engel teşkil edecek anatomik bozukluk var mı değerlendirilir. Eğer varsa önce bunun tedavisi ile başlanır ki bu durum çok nadirdir.

Bu muayeneden sonra konulan tanı ile burada bir sorun yoksa seanslar hastaya özel belirlenip anlatılır.

Vajinismus Neden Olur?

Neden asla siz değilsiniz. Siz toplumun ve çevresel faktörlerin kültürümüz gereği olan öğretilerin işlenme ve iletilme hatasının sonucusunuz. Yani bilinçaltınız da hatalı kotlanan bilgiler var.

vajinismus-tedavisi-ankara

vajinismus-tedavi-fiyatlari

Vajinismustan Nasıl Kurtulurum?

Bu konu ile ilgilenen klinik olarak, öncelikle doğru yere adım atarak bir iletişime geçmeli, size uygun tedavi planını dinlemelisiniz. Bu konuda yardım alınacak çok alternatif olduğu için tercihi kısa sürede sonuca odaklanma ile aramalı, merkezde ki planlara uyarak, diyalog ve güven duygunuz maksimumda başarıya ulaşırsınız. Yani önce tedaviye istekli olmalısınız.

Vajinismus Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bu süre gerçektende seansların arası kısaltılarak 3 seans kadar kısa ve sonuca varacak en kısa süre, yine hastadan hastaya değişmekle beraber, çoğu zaman 1 hafta 10 gün içinde tedaviyi başarmaktayız.

Vajinismus Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

Tedavide ki başarı kesinlikle yüzde yüz dür.

Vajinismus Sıklığı Ne Kadardır?

Ülkemizde neredeyse 10 bayandan biri bu tanıyı almaktadır.

Vajinismus Tedavisinde Eşin Yeri

Çok önemlidir. Eş eşlik ederse tedavi çok daha motive, verimli ve başarılı geçer. Bazı istisna durumlarda eş eşlik edemediyse tedavi planı  yine belirlenip doğru yol çizilir.

Vajinismus Tedavisi Fiyatları

Vajinismus Tedavi Fiyatları, vajinismus olduğunu düşünen hastalar tedavi arayışına geçtiklerin de akıllarına gelen sorulardan bir tanesi, vajinismusun tedavi fiyatları olmaktadır. Fiyat bilgisi için klinikleri ararken tedavi içeriği hakkında net bilgi alınarak karar verilmelidir.

Vajinismus tedavisinde izlenen yol, tedavinin içeriğini hastalarımıza detaylı olarak anlatmaktayız. Tedavisi sırasında seans adı verilen sürelerle yardımcı olunmaktadır. Her bir seans hastadan hastaya ve klinikten kliniğe değişen süreleri vardır. Vajinismus tedavi fiyatları, kesin çözüme ne kadar süre de ulaşıldığı tedavinin içeri hakkında verilen bilgilerle kıyaslanmalıdır.

Vajinismus tedavi fiyatları 2020, olarak sorulan sorularda bazen tedavi sonuna kadar total fiyat cevabı alınabilir. Bazen ise seans başı tedavi fiyatları verilebilir. Bu tedavinin kaç seans süreceği bilgisi eşliğinde verilir.

Sonuçta önemli olan vajinismus tedavisi sırasında izlenen yol ile başarının kesin olmasıdır. Hasta istekli olduğu ve tedaviye tam adapte olduğu zaman tedavi süresi çok kısalmaktadır. Bu hastaya kısa sürede ki başarı bazı tedavi merkezlerine verilecek vajinismus tedavi fiyatını da etkileyebilmektedir.

Biz her zaman tedavisine başvuran hastalarımız da, tedaviye kendi istekleri ile gelmelerini önemseriz. İsteyerek gelen hastalar her zaman başarı ile ayrılırlar. Başarıya giden yolda kliniğimizi tercih etmeniz durumunda iletişim numaralarımızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Yine iletişim numaralarımızdan vajinismus tedavisi fiyatı 2020 bilgisi verilmektedir.

Vajinismus tedavisinde %100 başarılı sonuçlar alındığı ve kalıcı çözümlere ulaşıldığı kesindir. Başarılı çözüm yolları kararlı bir şekilde doğru klinik seçip tam güvenmektir.Tedavi için eşiniz ile başvurmanız onun desteği bizim işimizi çok daha kolaylaştırmaktadır. Vajinismus tedavi fiyatlarındaki kaygılarınızı, sorularınızı rahatlıkla paylaşıp cevap bulmanız, tedaviye adapte olmanızı sağlayacaktır.

Vajinismus tedavisi 2022 ücretleri için sizi bilgilendirmek isteriz. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

vajinismus-tedavisi-ankara

vajinismus-tedavi-fiyatlari

 


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vajinismus İlişkiye Girememe Sorunu

Vajinismus İlişkiye Girememe Sorunu Cinsellik konusunda çocukluktan beri baskılanan bunun sürekli ayıp, günah bir şey olduğunu söyleyen aileler, çevreler tarafından büyütülen kız çocukları, ilişkiye g...

Vajinismus Sorularınıza Cevaplarımız

Vajinismus Sorularınıza Cevaplarımız Kadının ilişki sırasında istemeden, kontrol edemediği bir kasılma sonucu ilişkini gerçekleşememesidir....

Vajinismus Hastaları Ne Yapmalı?

Vajinismus Hastaları Ne Yapmalı Vajinismus hastalarının merak ettiği sorulardan biri de çocuk sahibi olup olamayacaklarıdır. Evliliğinde zaten ilişki konusunda sıkıntılı bir süreç geçiren hastaların a...