Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Vajinismus Tedavisi Fiyatları 2020

Ben cinsel ilişkiye giremedim diyen, bu konuda yardım isteyen ve bu rahatsızlığı düşünen hastalar için nasıl bir çizelge izlemeliyim. Akıllara gelen soruları cevaplayarak gidelim.

Vajinismus olduğunu düşünen hastalar tedavi arayışına  geçtiklerin de akıllarına gelen sorulardan bir tanesi, tedavi fiyatları olmaktadır.Fiyat bilgisi için klinikleri ararken tedavi içeriği hakkında net bilgi alınarak karar verilmelidir.

Vajinismus tedavisinde izlenen yol, tedavinin içeriğini hastalarımıza detaylı olarak anlatmaktayız.  Tedavisi sırasında seans adı verilen sürelerle yardımcı olunmaktadır. Her bir seans hastadan hastaya ve klinikten kliniğe değişen süreleri vardır. Vajinismus tedavi fiyatları, kesin çözüme ne kadar süre de ulaşıldığı tedavinin içeri hakkında verilen bilgilerle kıyaslanmalıdır.

Vajinismus tedavi fiyatları 2020, olarak sorulan sorularda bazen tedavi sonuna kadar total fiyat cevabı alınabilir. Bazen ise seans başı tedavi fiyatları verilebilir. Bu tedavinin kaç seans süreceği bilgisi eşliğinde verilir.

Sonuçta önemli olan vajinismus tedavisi sırasında izlenen yol ile başarının kesin olmasıdır. Hasta istekli olduğu ve tedaviye tam adapte olduğu zaman tedavi süresi çok kısalmaktadır. Bu hastaya kısa sürede ki başarı bazı tedavi merkezlerine verilecek vajinismus tedavi fiyatını da etkileyebilmektedir.

Biz her zaman tedavisine başvuran hastalarımız da, tedaviye kendi istekleri ile gelmelerini önemseriz. İsteyerek gelen hastalar her zaman başarı ile ayrılırlar. Başarıya giden yolda kliniğimizi tercih etmeniz durumunda iletişim numaralarımızı arayıp 03122840077, 05426471842 numaralarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Yine iletişim numaralarımızdan vajinismus tedavisi fiyatı 2020 bilgisi verilmektedir.

Vajinismus tedavisinde %100 başarılı sonuçlar alındığı ve kalıcı çözümlere ulaşıldığı kesindir. Başarılı çözüm yolları kararlı bir şekilde doğru klinik seçip tam güvenmektir.Tedavi için eşiniz ile başvurmanız onun desteği bizim işimizi çok daha kolaylaştırmaktadır. Vajinismus tedavi fiyatlarındaki kaygılarınızı, sorularınızı rahatlıkla paylaşıp cevap bulmanız, tedaviye adapte olmanızı sağlayacaktır.

Vajinismus Nedir?

Cinsel ilişki sırasında istem dışı bayanın kasılarak, bazen bu tüm vücudu içeren bir kasılma, bazen daha az kasılma, ilişkiye izin vermeme durumudur. Tablo panik atağa benzer bir tablodur. Karşı taraf tanımlarken, duvar gibi geçişe izin vermeyen direnç  diye tarif eder. Bayan karşı tarafı iter, bacaklarını kapatır, bazen kendisini o kadar kasar ki tüm vücudu ile geri çeker.

Vajinismus Tanısında İlk Adım

Bu konu da tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum doktorunun muayenesi ile başlar. Yapılacak muayene de kızlık zarında ilişkiye engel teşkil edecek anatomik bozukluk var mı değerlendirilir. Eğer varsa önce bunun tedavisi ile başlanır ki bu durum çok nadirdir.

Bu muayeneden sonra konulan tanı ile burada bir sorun yoksa seanslar hastaya özel belirlenip anlatılır.

Neden Vajinismusum?

Neden asla siz değilsiniz. Siz toplumun ve çevresel faktörlerin kültürümüz gereği olan öğretilerin işlenme ve iletilme hatasının sonucusunuz. YANİ BİLİNÇALTINIZ DA HATALI KOTLANAN BİLGİLER VAR.

Vajinismustan Nasıl Kurtulurum?

Bu konu ile ilgilenen klinik olarak, öncelikle doğru yere adım atarak bir iletişime geçmeli, size uygun tedavi planını dinlemelisiniz. Bu konuda yardım alınacak çok alternatif olduğu için tercihi kısa sürede sonuca odaklanma ile aramalı, merkezde ki planlara uyarak, diyalog ve güven duygunuz maksimumda başarıya ulaşırsınız. YANİ ÖNCE TEDAVİYE İSTEKLİ OLMALISINIZ.

Vajinismus Tedavisinde Başarı Nedir?

Tedavide ki başarı kesinlikle yüzde yüz dür.

Vajinismus Sıklığı Nasıldır?

Ülkemizde neredeyse 10 bayandan biri bu tanıyı almaktadır.

Vajinismus Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bu süre gerçektende seansların arası kısaltılarak 3 seans kadar kısa ve sonuca varacak en kısa süre, yine hastadan hastaya değişmekle beraber, çoğu zaman 1 hafta 10 gün içinde tedaviyi başarmaktayız.

Vajinismus Tedavisinde Eşin Yeri?

Çok önemlidir. Eş eşlik ederse tedavi çok daha motive, verimli ve başarılı geçer. Bazı istisna durumlarda eş eşlik edemediyse tedavi planı  yine belirlenip doğru yol çizilir.

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ 2020 ÜCRETLERİ İÇİN SİZİ BİLGİLENDİRMEK İSTERİZ .Bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vajinismus Kendi Kendine Geçer mi?

İkili ilişkilerde cinsel boyutta büyük sıkıntılara neden olan vajinismusun psikolojik temelleri nedir? Bu rahatsızlığa dair detayları öğrenmek için okumaya devam edin!...

Cinsellikte Kasılma Neden Olur?

Cinsellikte Kasılma Neden Olur? Cinsel ilişki esnasında pek çok sorun yaşanabilmekte ve bu sorunlar kadın- erkek her iki cinsiyetin de başına gelebilmektedir. Daha çok kadınlarda görülen; il...

Vajinismus Psikolojik mi Fiziksel mi?

Vajinismus Psikolojik Mi Fiziksel Mi? Vajinismus psikolojik olabileceği gibi fiziksel sebeplerle de ortaya çıkan bir hastalıktır. Vajinismus hastaları, denemelerine rağmen ilişkiye giremez veya cinsel...