Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Kürtaj Fiyatları 2022

2022 Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

Kürtaj Fiyatları Ankara genelinde kliniğimizde yapılan son derece güvenli hizmet anlayışımızla sizleri Ankara kürtaj fiyatları 2022 hakkında bilgilendirmek istiyorum. Kürtaj fiyatları işlemin yapıldığı hastane ve muayenehaneye göre değişmektedir.

Kürtaj için başvuran hastaların sorguladıkları en çok faktörlerden birisi 2022 kürtaj fiyatı ne kadardır? Bu bilgi Ankara için tercih edilen kuruma göre değişiklik gösterebileceği için hangi merkez isteniyorsa birebir oradan bilgi alınarak ilerlenmesi doğru olacaktır.

Ülkemizde yasal olarak istekli kürtaj işlemi 10. gebelik haftasına kadar yapılmaktadır. Başvurulan gebelik haftası kürtaj fiyatında önemli bir etken olmaktadır. Yapılacak kürtaj işleminin steril ve güvenli ortamda olduğundan emin olmalısınız. Bu konuda tereddüt duymadan bizi arayabilirsiniz.Kürtaj fiyatları ekşi sözlük belirleyen diğer bir unsur tercih edilecek anestezi şeklidir. Lokal anestezi tercihinde hasta uyanıktır. Ağrı hissedebilir bazen ağrıyı çok hissedip travma yaşamasından çekindiğimiz için özellikle daha önce doğum yaşamamış hastalarımız da anestezi, genel  anestezi şeklinde olmasını tercih ederiz. Genel anestezi uygulandığın da ağrısı olmayacak  konforlu bir işlem sağlanacaktır. Kürtaj fiyatlarında anestezinin genel olması bir miktar artış getirecektir. Ancak konforlu işlem olan kısa süreli genel anestezi çoğu hastamızın tercihi olmaktadır.

Kürtaj tıbbi ve yasal kurallara uyarak hasta isteği üzerine yapılan bir uygulamadır. Her ülkenin kuralları kendine göre değişiklik göstermekle birlikte bizim ülkemizde 10. Gebelik haftasına kadar yasalarımız izin verir. Kürtaj halk arasında çocuk aldırma tabiri ile de ifade edilmesi daha çok istenmeyen gebeliklerde kullanılan ama 10 haftayı geçmeden başvurulursa yapılabilir. Hastalarımız bu gebrelik haftası hesabında yanılmamaları için hesabı son adet tarihi ilk gününe göre yapmalılardır. Kadın doğumun değişmeyen kuralı son adetin ilk günü baz alınarak hesaplanıp gebelik takibi yapılır.

Kürtaj gerekli koşul ve şartlara uyularak yapılan kadın hastalıkları ve doğum branşının en sık başvurulan aile planlaması bölümüdür. Ehil ellerde ve dikkatli yapılan bu işlem komplikasyon dediğimiz kısmında oranlar çok düşük kalıp,  çok azalmaktadır. Aile planlaması olarak kürtaj uygulaması sorgulanabilmekte bu nedenle ülkeler arası uygulama farklılıkları mevcuttur.

Kürtaj fiyatları Ankara araması yapan hastalar bu nedenle birkaç soru ile karşılaşırlar. Gebelik haftası ve hastanın yaşı,evli olup olmadığı gibi çünkü bu kurallar net şekilde bizim yasalarımızda da belirtilmiştir. 18 yaşını geçmiş olmalı ve 10. Gebelik haftasının altında ayrıca evli ise eş imzası istenmelidir.

Ankara kürtaj fiyatları‘ında belirleyici olan en ucuz olan uygulama olmamalıdır. Tecrübeli hekim tercihine özen göstermelisiniz. Bu seçim size steril güvenli sorunsuz kürtaj sağlayacaktır. Genel tecrübemiz vakum ile kürtaj yapıldığında hastalarda sorun ve kalıcı hasar karşımıza çıkmamaktadır. Yine de her işlemden sonra güvenli geçse bile kontrolünüzü ihmal etmemelisiniz. Doktorunuzun vereceği antibiyotik ve ağrı kesici tedavisini almalısınız .

Kürtaj işlemi anestezi altında yapılabilen yaklaşık olarak kürtaj süresi 10-15 dakikayı geçmez. Kürtaj işleminin bittiğini anlamak için mutlaka vajinal ultrason ile bakarız ve parça kalmadığını işlemin tamamen sağlıklı geçtiğini anlayarak klinikten ayrılır hastalarımız.

Kürtaj ne kadar sorusu ile karşılaştığımız da biz öncelikli olarak kürtaj nasıl yapılır, hangi koşullar da gerçekleşir, bunları anlatıp sonrasında kürtaj fiyatları kıyaslamanızı isteriz.

Kürtaj Yasal Olarak Kaç Haftaya Kadar Yapılabilir?

Bu soru sık karşımıza çıkmaktadır. Hastalarımızın 10 haftaya kadar ve 18 yaş üzeri olmanız şartı ayrıca evli iseniz eş rızası aranmaktadır.

Kürtajdan sonra dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralanabilir. Yaklaşık olarak 1 ile 2 hafta arasında ilişki, havuz, deniz yasak olmalıdır. Tampon kullanılmamalı, kullanılan petler ise belli saatlerde değiştirilerek enfeksiyondan korunmalıdır. Doktorunuzun reçetesini yazan antibiyotik kullanmalısınız. 1 ile 2 hafta arasında kontrol muayenesine gidilmesi önerilmektedir.Hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz.Yemek içmek serbest olduğu gibi banyoda sorun yaratmayacaktır.

Tecrübeli kürtaj doktoru olarak, Op. Dr. Banu Akçal kürtaj konusun da Ankara’da kürtaj uygulaması yapan bir doktordur. Uygulama steril, sağlıklı, ultrason eşliğinde sorunsuz geçmektedir .Kürtaj süresi yaklaşık olarak 5-10 dakika sürse de, hastamızın hazırlanması, dinlenip rahatlaması için, her şey dahil bize yarım saatinizi ayırmalısınız. İşlem öncesi 4-6 saat aç ve susuz gelmelisiniz.İşlem bittikten sonra günlük hayatınıza rahatlıkla geri dönebilirsiniz.

Kürtaj sonrası kanama hastadan hastaya değişkenlik göstermekle beraber hiç kanama olmaması bile izlenedilir. Tarifimiz leke leke veya adet kadar olan kanamalar yanında adetten yoğun ve ağrılı kanamada doktorunuza başvurmanızdır. Kanama ilk 2-3 gün hiç olmayıp sonrasında başlayabilirken bahsettiğim gibi yoğun kanama olursa aramalı ve kontrole gelmelisiniz.

Kürtaj fiyatları nasıl belirlenir?

Kürtaj fiyatları birtakım unsurlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu unsurlar; kürtajın yapıldığı gebelik haftası, operasyonun türü ve hastanın sağlık durumundan oluşmaktadır. Her kürtaj operasyonu için sabit bir fiyatın söz konusu olması imkansızdır. Kesin bir kürtaj fiyat bilgisi almak için jinekolojik muayeneden geçmek gerekmektedir.

Lokal anestezide kürtaj fiyatları yükselir mi?

Hayır, lokal anestezide kürtaj fiyatları yükselmemektedir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen kürtaj işleminin fiyatı daha düşüktür. Genel anestezi söz konusu olduğunda hasta kürtaj esnasında uyutulduğu için kürtaj fiyatı lokal anestezi altında yapılan kürtaja göre daha yüksek olmaktadır.

Kürtaj fiyatları hangi durumlarda artar?

Kürtaj fiyatlarını artıran birkaç unsur bulunmaktadır. Lüks hizmet sağlayan hastanelerde yapılan kürtaj, oldukça yüksek fiyatlı olacaktır. Klinik ve muayenehanelerde kürtaj fiyatları, lüks hizmet veren hastanelere oranla daha azdır. Ayrıca kürtajın genel anestezi altında yapılması ve gebelik haftasının artması, kürtaj fiyatlarını artıran unsurlardandır.

Kürtaj fiyatları her yerde aynı mı olmaktadır?

Hayır, kürtaj fiyatları her yerde aynı değildir birçok unsura bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak asgari kürtaj fiyatının varlığından söz etmek mümkündür. Kürtaj fiyatları, her sene tabip odası katsayısı baz alınarak değişmektedir. Klinikler, söz konusu bu asgari fiyat üzerinden kendi kürtaj fiyatlarını belirlemektedirler.

2022 kürtaj fiyatları ne kadardır?

2022 kürtaj fiyatları, tabip odası katsayısı baz alınarak klinikten kliniğe göre değişiklik göstermektedir. Kürtaj fiyatları; kürtaj esnasında uygulanacak anestezi şekli, gebelik haftası, hastanın sağlık durumu gibi unsurlara bağlı olarak değişmektedir.

Kürtaj Ankara’da ne kadardır?

Ankara kürtaj fiyatları, her klinikte farklılık göstermektedir. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi Ankara kürtaj fiyatlarını da doktorun bilgi ve deneyimi, kürtajın yapılacağı yer ve hastanın kürtaj öncesi ve sonrası konforu gibi faktörler etkilemektedir. Kürtaj Ankara’da fiyat olarak değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat için jinekolojik muayene gereklidir.


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Düşükten Sonra Kürtaj

Düşükten Sonra Kürtaj Düşük terimi gebeliğin ilk 20 haftasında ki kayıplar için kanama ile beraber gebelik kendiliğinden kaybı ile sonuçlanan bu ifadedir. Genellikle düşüklerin çoğu 12 haftayı ge...

Kürtaj Ne Zaman Yapılır?

Kürtaj Ne Zaman Yapılır? Kürtaj rahme tutunmuş olan fetüsün alınması ve yaşamına son verilmesi manasına gelir. Sürece dair bilinmesi gereken detaylar yazımızda!...

Kürtaj Hasta Yorumları

Doktor Banu hanımın kliniğe girer girmez enerjisi beni çok etkiledi. Kendinden emin ve riskleri anlatıp bilgi verirken bile sonunda çözümleri de belirtmesi ayrıca beni rahatlattı. Bu kadar özel ve mah...