Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Banu Akçal olarak sizlere tıp dilinde hymenoplasti olarak tabi edilen Kızı Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? detaylı bir şekilde açıklayacağım. Ankara Kızlık Zarı Dikimi hizmetlerimizden yararlanmak ve kızlık zarı dikimi işlemleri ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler almak için 0505 254 00 26 numaralı telefonu günün istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz...

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi işlemleri iki çeşit olarak gerçekleştirilmektedir. Bu cerrahi işlemler kalıcı ve geçici kızlık zarı dikim işlemleri olarak ayrışmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi işlemleri cinsel birliktelik gerçekleşmeden en fazla 7 gün önce yaptırılmalıdır. Aksi takdirde yapılan cerrahi müdahaleden sonuç alınabilmesi imkansızlaşmaktadır.

Geçici kızlık zarı dikimi işlemlerinde kızlık zarı parçaları birbiri ile birleştirilir ve bu birleşme 7 gün sonra bir ilişkiye girilmemesi halinde bozulmaktadır.

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Banu Akçal olarak kalıcı kızlık zarı dikimi işlemlerinde flep yöntemini kullanmaktayım. Flep tekniği kızlık zarının çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde korunabilmesi amacı ile tercih edilmektedir.

Flep tekniği ile uygulanan cerrahi müdahaleler genel veya lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında bu işlemin uygulanıp uygulanmadığı sadece uzman kadın doğum uzmanları tarafından anlaşılabilmektedir...

Flep Yöntemi ile Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi İşlemleri!

Flep tekniği ile yapmış olduğumuz kızlık zarı dikimi işlemleri tamamen hijyenik bir ortamda genel ve lokal anestezi uygulanarak yapılır. Jinekolojik bir pozisyonda gerçekleşen kızlık zarı dikimi işlemi ortalama olarak 30 dakika sürmektedir.

Flep yönteminde vajina duvarından kaldırılan ince bir tabakanın vajina duvarına dikilmesi sonrasında cerrahi işlem tamamlanır. Ankara Kızlık Zarı Dikimi hizmetlerinde oldukça tecrübeli bir ekibe sahip olmamız sayesinde bu cerrahi işlemlerden sadece 1 saat sonrasında evinize yürüyerek gidebilirsiniz.

Flep tekniği ile uygulanan cerrahi müdahaleden sonra yaklaşık olarak 20 gün doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekir. Bu tavsiye süresinde hekim tarafından verilen ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır ve belirtilen günlerde mutlaka kontrole gelinmelidir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Cerrahi müdahale sonrasındaki bir gün kesinlikle banyoya girilmemelidir.
  • İlk iki hafta enfeksiyon riskinden korunmak için kesinlikle denize veya havuza girilmemelidir.
  • İyileşme süreci sırasında kesinlikle dar kıyafetler tercih edilmemelidir.
  • 2 gün sonrasında banyo yapılacaksa ayakta banyonun yapılması uygun görülmektedir.
  • Pamuklu iç çamaşırları kullanılması tavsiye edilmektedir.
  • 1-2 aylık süreçte ağır sporlar ile ilgilenilmemelidir.
  • Karın ve bacakları zorlayacak hareketlerden kaçınılmalıdır.

Ankara Kızlık Zarı Dikimi Hizmetlerimizden yararlanmak için geç kalmayın. Sektörün en deneyimli ekibine sahip olan tedavi merkezimize uğrayarak sorunlarınıza kalıcı çözümler bulabilirsiniz. Ankara Kadın Doğum Uzmanı Banu Akçal'a ulaşmak için 0505 254 00 26 numaralı telefonu 7/24 arayabilirsiniz...