Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Ne Aramıştınız?
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2020

Kızlık zarı dikimi arayışında olan hastalarımızı bilgilendirmek için hazırladığım bu yazı da tüm sorularına yanıt bulmalarını dilerim.

KIZLIK ZARI DİKİMİN DE KAÇ YÖNTEM VARDIR?

    GEÇİCİ YÖNTEM dediğimiz dikim, cinsel ilişkiden en erken bir gün önce ve en geç on gün içinde yapılabilen, kanama beklentisini sağlayan bir dikim tekniğidir. Tercihen 7 ile 10 günü geçmeyecek hatta çoğu zaman planlanan ilişkiden 3 -5 gün öncesinde yapılan bir yöntemdir. Süre olarak 15 dakika kadar süre alan bu yöntem de anestezi bölgesel olup hasta geldiği gibi klinikten ağrısız ayrılır, normal hayatına geri döner.

    KALICI YÖNTEM dediğimiz dikim, cinsel ilişkiden en erken 6 hafta önce en geç ise yıllar önce bile yapılabilen anatomik olarak kanama beklentisini karşılayan kızlık zarının yeniden oluşturulmasını hedefler. Burada ki teknik cerrahın tecrübesi ile bir bütündür. Başarısı uygulanan teknikle beraber, hastamızın anlatılan dikkatleri yerine getirip kontrollere uyulduğunda ve doğru yönlendirme ile sorunsuz atlatılan bir süreçtir. Bu dikimin süresi anestezi altında ortama 30 dakika kadar sürebilir. İşlem sonrası dikkat edilecek olan şeyler pansuman önerileri anlatılır.  Kalıcı bir dikimden sonra o bölgede ağrı, hafif kanama ve dikişlere bağlı huzursuz edici birkaç gün yaşanabilse de, asla günlük hayatı etkilemez. Hasta kaldığı yerden hayatının akışına uygun yaşamaya devam eder. Ancak yapılmaması gerekenler özellikle 2-3 haftalık iyileşme sürecinde ayrıntılı olarak anlatılıp, kontrollere çağrılır. Dikim iz bırakmadan iyileşir.

KIZLIK ZARI NE ZAMAN DİKİLMELİDİR?

     Geçici yöntemde tamamen ilişki tarihine bağlı yani yukarıda anlattığımız gibi 1 ile 7 gün arası olup, en fazla 10 gün içinde planlanmalıdır.

      Kalıcı yöntem ise adet bitiminde uygulanmalıdır ki, iyileşme sürecini etkileyecek olan adet kanaması tekrar başlamadan sağlıklı iyileşmenin ilk adımı atılmış olur.

KIZLIK ZARI DİKİMİ İÇİN BAŞVURDUĞUNUZ DA BİLGİLER KESİNLİKLE GİZLİ KALMALIDIR.

KIZLIK ZARI DİKİMİ BAŞKASI TARAFINDAN ANLAŞILAMAZ

Kızlık zarı dikimleri anlaşılabilmesi için bu konuda uzman bir kadın doğum doktoru veya plastik cerrah tarafından muayene edilmesi gerekir.

KIZLIK ZARI DİKİMİ HER ZAMAN KANAR MI?

Geçici yöntemde gün sınırlarına uyulduğunda kesinlikle kanar. Kalıcı yöntem uzunca bir iyileşme süreci, kontroller, hastanın dikkat etmesi gerekenleri de içeren, özellikle enfeksiyondan koruyan iyi bir bakımla beraber yüz güldürücü sonucu verir.

KIZLIK ZARI DİKİMİFİYATLARI  2020 YILI İÇİN her klinik ve şehirde farklı olabiliyor .BİZİMLE  İLETİŞİME GEÇEREK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ .


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızlık Zarı (Hymen)

Ankara kızlık zarı bir organ olarak kabul edilmemekte ve ne işe yaradığı ise tam olarak bilinmemektedir. Çeşitli fikirler ışığında kızlık zarının genital bölgeyi bakterilerden koruduğu düşünülmektedir...

Kızlık Zarı Yırtılması

Kızlık zarı yırtılması sebebi ile yaşanan kanamanın ilk gecede tekrarlanması için kızlık zarının dikimi söz konusu olabilmektedir. Bu konu ile alakalı bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızda!...

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık zarı, Latince Hymen olarak adlandırılır. İsmini Yunan mitolojisindeki evlilik tanrısından almıştır. Kızlık zarı, kadının dış genital organlarının arasında, vajene geçiş kısmında ...