Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları zarı vajinanın 1-2 santim iç kısmında yer alan bir dokudur. Bu zarın bazı kadınlarda üzerinde delikler bulunurken bazılarında orta kısmında tek bir delik bulunmaktadır. Kızlık zarı ve kızlık zarı dikimine dair bilinmesi gereken tüm hususlar yazımızda!

Fiyat Aralığı Nedir?

Kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda incelemeler yapılırken kişilerin ortalama 5-6 bin lira aralığında kızlık zarının dikimi için fırsat elde edebileceği görülmektedir. Fiyat aralığının üst seviyede olması sebebi ile kişilerin daha merdiven altı klinikleri tercih etmesinin büyük bir sorunu da beraberinde getirdiğini eklemek gerekmektedir. Fiyat aralığının makul olması için yapılan bu tavizin sağlığınız ve psikolojiniz üzerinde kalıcı hasar bırakabileceğini de unutmamanız gerekir. Bu ücretin sağlık sigortaları tarafından karşılanmayacağının da altı çizilmelidir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda analiz yapılırken kişilerin özellikle işlem sırasında acı duyup duymayacaklarını merak ettikleri görülmektedir. Kızlık zarı operasyonlarında bir acı söz konusu olmayacaktır.

  • Kızlık zarı dikimi dediğimiz bu işlem kalıcı kızlık zarı dikimi ise yeni bir zar oluşmasını sağlamak smacıyla yapılır geçici kızlık zarı dikimi ise kanama sağlanması amacıyla yapılır . Bu nedenle detaylı bilgi verilip hangi dikim şekli size uygun kaç gün önce başvurmanız gerekiyor doktor tarafından beraber planlayabileceğiniz bir durumdur. Bu işlemin ilişkinin bir iki gün öncesinde yapılması daha mantıklı olacaktır.
  • Aksi takdirde yanlış bir ani harekette ya da vajinaya yapılan baskıda sorun yaşanması söz konusu olabilir. 1-2 günlük süre ideal olacaktır.

Bu alanda uzman olan doktorlardan yardım alınması elde edeceğiniz işlem sonrası iyileşme sürecinin çok daha hızlı olmasını mümkün kılar. Bu işlemlerin kayda geçmemesi ya da daha ucuza mal edilmesi için merdiven altı firmaların tercih edilmesinin sizin için büyük bir sağlık sorunu8nu da beraberinde getireceğini unutmamak gerekir.

Kliniğinizden randevu almadan önce işlemin gizliliği konusunda nasıl bir sistemin geçerli olduğuna yönelik de bilgi alabilirsiniz. bu işlemleri uygulayan kişilerin kliniğe vermiş olduğu bilgilerin farklı kişiler ile paylaşılması söz konusu olmayacaktır. Sorununun kalıcı olarak ortadan kaldırılması için kimlik bilgilerinizin saklanacağı konusunda bir taahhüt alabilirsiniz. Hem kızlık zarı dikimi hem de kürtaj konusunda bu önlemlerin klinikler tarafından alındığı görülmektedir. Kadınların hali hazırda

Kızlık Zarı Diktirilmesinin Sebebi Nedir?

Kızlık zarı dikimi fiyatları üzerinden incelemeler yapılırken kadınların bu konuda ne derece baskı altında tutuldukları da görülmektedir. Kızlık zarının dikilmesinin temel sebebi ilk cinsel ilişkide kanamanın sağlanmasıdır. Çiftler arasında güvenin sadece bu kanamaya bağlanmasının oldukça hatalı bir durum olduğunun da bildirilmesi gerekir. Kadınların bu zarı diktirmeleri sonrasında ilk ilişkilerinde kanama sağlanacaktır. Fakat bazı kadınlarda daha öncesinde cinsel ilişki yaşamamış olmalarına rağmen ilk ilişki sırasında bir kanama meydana gelmemektedir. Bu durumun temel sebebi kızlık zarının esnek yapıda olmasıdır. Kızlık zarının esnek olması durumunda ilk ilişkide kanama meydana gelmemesi ihtimali dahi kadınların evliliğin ilk gecesinden olumsuz yönde etkilenmelerine neden olmaktadır.

Kadınların ilk gece bir kanama yaşamamaları durumunda eşleri tarafından kızlık zarı muayenesine götürüldüğü durumların da mevcut olduğu fark edilmektedir. Bu muayenenin sonrasında kızlık zarında kanama olsa da olmasa da kişinin ilk defa mı cinsel ilişkiye girdiği vajinanın durumundan anlaşılmaktadır. Fakat ilk gecenin üzerinden birkaç gün geçmesi sonrasında gidildiği zaman bu konuda teşhiste bulunmanın çok daha zor bir hale geleceğinin de eklenmesi gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Komplikasyonlar

Kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda araştırmalar yapılırken aynı zamanda kızlık zarı dikim operasyonunun sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda verilen talimatlara da dikkat etmelisiniz. Bu aşlamada özellikle dikimin akabinde ani hareketler yapılmasından ve kanamaya neden olacak dikim operasyonunu bozacak baskılardan da kaçınılması gerekmektedir. Kızlık zarı dikim operasyonunun steril kliniklerde yapılmasının sonrasında işlem akabinde günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu konuda bir farklılık söz konusu olmayacaktır.

Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi?

Kızlık zarı dikiminin sağlık kayıtlarına geçmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Kızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde yapılır mı?

Devlet hastanesinde kızlık zarı dikimi konusunda bir operasyon yapılmamaktadır. Ayrıca bu operasyon sigorta kapsamında da değildir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ne kadar süre dayanır?

Kızlık zarının dikilmesinin sonrasında en geç 1 haftalık süre içerisinde ilişkiye girilmesi gerekmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bekaret (Kızlık Zarı) Kontrolü Yapılır mı?

Bekaret (Kızlık Zarı) Kontrolü Yapılır mı? Bekaret diğer adıyla kızlık zarı kontrolü çok basit ve ağrısız bir muayenedir. Kadın doğum uzmanınca yapılır. Ağrısız ve çok basit bir muayenedir. Muayene sı...

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2020

Kızlık zarı dikimi arayışında olan hastalarımızı bilgilendirmek için hazırladığım bu yazı da tüm sorularına yanıt bulmalarını dilerim....

Kızlık Zarı Yırtılması

Kızlık zarı yırtılması sebebi ile yaşanan kanamanın ilk gecede tekrarlanması için kızlık zarının dikimi söz konusu olabilmektedir. Bu konu ile alakalı bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızda!...