Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Ne Aramıştınız?
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Genital Estetik Nedir?

Genital Estetik En çok başvurulan genital estetik operasyonlarından birisidir. Normalde iç dudaklar dış dudakların arasında hafif olarak dışarı sarkabilen yukarıda klitorisi bir kılıf gibi örten vajen girişinde sonlanan kıvrımlı bir dokudur. İç dudaktaki sarkma bazen aşırı olabilir. Tek taraflı sarkmalar veya çift taraflı sarkmalar olabilir.

  Genelde hormonal değişiklikler, travma, enfeksiyonlar, doğum nedeniyle iç dudak sarkmaları görülebilir.

  Hastayı bu durum sadece  cinsel hayatta değil, görsel olarak, tuvalette veya  kıyafetler içinde de rahatsız edebilir. Tıbbı olarak bu bölgenin rahat havalanmasını önleyecek şekilde nemli bir alan oluşturur. Tam temizlenememesi  kötü kokuya, vajinite ve bartolin bez enfeksiyonlarına yol açabilmektedir.

Labioplasti  evli, bekar ergenliğini tamamlamış her bayana yapılabilir. Yapılacak bu cerrahinin sonucunda; kızlık zarı zarar görmez, hastanın daha sonra normal doğum yapmasını etkilemez ve orgazm olmaya olumsuz etkisi yoktur.

Labioplasti denen bu cerrahi işlem genelde 30-45 dk. kadar sürebilir. Lokal anestezi veya sedasyonla da uyuyarak yapılabilir. İşlem sonrası dikiş almaya gerek yoktur, kuru ve temiz kalması yeterlidir. 3-4 hafta cinsel ilişki, havuz, deniz yasak olmalıdır.

Hastanın başarılı cerrahi sonrası özgüveni artışı, cinsel yaşamda mutluluğunu artırdığı kesindir.

Vajina Daraltma  (Vajinoplasti)

Vajen normalde esneyebilen bir dokudur. Düşünülürse normal doğum anında esneklik ne kadar olduğunu ve sonrasında nasıl toparlanabilen bir dokudur. Ancak bu esneklik bazen aşırı tonus kaybı ile vajenden ses gelmesi, gaz çıkışı hissi, her iki partnerde cinsel duyarlılık kaybına ve boşluk hissine yol açmaktadır.

Vajenin bu şekilde gevşemesi genetik nedenlerle olabileceği gibi, normal doğum travmaları kilo almakla olabilmektedir.

Vajen daraltma operasyonu tecrübeli kadın doğum uzmanlarınca yaklaşık 1 saat kadar süren başarılı bir cerrahidir. İşlemden sonra 4 -6 haftaya yakın bir süre cinsel ilişki yasaktır. Bu süre boyunca havuz, deniz, yasaktır. Kuru temiz kalması yeterlidir. Tıbbı olarak gerekli olan daraltma ameliyatı önerilen hastalarımız, yapılan bu ameliyatlar sayesinde kesinlikle memnuniyet sağlayıp çok iyi geri dönüşler almaktayız.

Ankara ‘da bu ameliyatlara ihtiyacınızı karşılayacak pek çok merkez içinde güvenle tercih edebileceğiniz bir kliniğimiz vardır. İletişim numaralarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş: