Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır Kızlık zarı dikimini geçici tercih eden hastalar öncelikle şu konuda dikkatli olmalılardır. Süre çok önemlidir. Bu dikişin yapılması için kullanılan ipler 1 hafta, en geç 10 günde eriyip kaybolacaktır. Dayanma süresi olan bu bir haftada ilişkinin olması şarttır. O zaman gün belirlerken, ilişkiden yaklaşık olarak 1 haftayı geçirmeyecek şekilde dikim yapılır. Genellikle çoğu hastanın tercihi ilişkiden 3 veya 5 gün öncesi olarak plan yapmaktadırlar. Şunu da unutmamak gerekir aynı gün bile dikim yapılabilir.

Geçici kızlık zarı dikiminde genel anestezi gerekmez, lokal anestezi ile 10 -20 dakikayı geçmeyecek şekilde yapılan basit ağrısız bir işlemdir. İşlem için aç veya tok olmanız gerekmez. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise anestezi altında uyuyarak yapılan bir dikim idi.  Kalıcı olan işlemde 6 hafta kadar kesin ilişki yasağı mevcuttu. Ayrıca özel yapılması gereken yasaklar ve kontrol muayene kalıcı da var iken, geçici de kontrole gerek yoktur. Tıbbi olarak bakıldığında kalıcı olan cerrahi bir prosedür yara iyileşmesini etkileyen tüm faktörler burada rol oynar, halbuki geçici cerrahi bir prosedür değildir sadece destek amaçlı dıştan atılan dikiştir. Ortada iyileşecek ne bir dikiş yeri ne de bir yara vardır.

Kızlık zarı dikim sonrası aynı gün bile ilişkinin olabileceğini yukarıda bahsetmiştik. Geçici olan bu dikişte özel bir pansuman bakıma gerek yoktur. Hemen günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Özel bir diyet yapmanız gerekmez. Antibiyotik tedavisine gerek yoktur.

Başka bir kişi bu dikişleri anlayamaz sadece kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan birisi muayene ile anlayabilir. Dikim sonrası doktorunuzun tüm uyarılarını dikkatli dinlemelisiniz. Yine en çok merak edilenlerden sorulardan birini yanıtlarsak, geçici dikim birden fazla kez yapılabilir. Dikim sonrasında leke şeklinde açık veya koyu renk kan çamaşırda görülebilir.

Geçici kızlık zarı dikimi, tecrübeli bir hekim seçildiğinde geçici kızlık zarı dikim başarısı kesin olan bir işlemdir.

Kanama garantisi %100 olan geçici kızlık zarı dikimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0505 254 0026 – 0542 647 1842 numaralarımız her zaman ulaşılabilir.


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bekaret (Kızlık Zarı) Kontrolü Yapılır mı?

Bekaret (Kızlık Zarı) Kontrolü Yapılır mı? Bekaret diğer adıyla kızlık zarı kontrolü çok basit ve ağrısız bir muayenedir. Kadın doğum uzmanınca yapılır. Ağrısız ve çok basit bir muayenedir. Muayene sı...

Evlilik Öncesi Kızlık Zarı Dikimi

Evlilik Öncesi Kızlık Zarı Dikimi Gerek bizim gerekse bir çok toplumun değer yargılarının içinde, kızlık zarı kanaması tabusunu yıkmak mümkün olmamıştır. Bu nedenle pek çok kız çocuklarımız gereksiz y...

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi, biz kadın doğum uzmanlarınca yapılan bir muayenedir....