Kızlık Zarı

Evlilik Öncesi Kızlık Zarı Dikimi

Evlilik Öncesi Kızlık Zarı Dikimi Gerek bizim gerekse bir çok toplumun değer yargılarının içinde, kızlık zarı kanaması tabusunu yıkmak mümkün olmamıştır. Bu nedenle pek çok kız çocuklarımız gereksiz yere mağdur kalabilmiştir. Kanamayan kızlık zarı yapısı şeklinde olanlar bu kaygılarını  arayışa girerek giderebiliyorlar. Karşılarına çıkan dikime başvurarak veya bunun çözümlü bir sorun olduğunu duyarak kaygıları bir nebze olsun azalıyor. Bu nedenle olan dikimin hiçte gerekmeyeceği anlatılsa da kızlarımızın merak ettiği dikim hakkında kısacık bilgi vermek isteriz.

Yaşanan sorunlar bazen tıbbi nedenle,kazalar  veya travmalar sonucu oluşan kızlık zarı hasarları gidermek için,bazen de estetik amaçlı olsun başvuran hastalarımıza kalıcı dediğimiz dikim planlanır. Çoğu zaman dikimi evlenmeden önce planlayan hastalar karşımıza gelmektedir. Bu durumda ise kısa süre etkili kalabilecek geçici dikim planlanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi, bir cerrahi prosedür ile kızlık zarının yeniden yapılandırılıp zarı oluşturmayı amaçlayan bir dikim iken, geçici kızlık zarı dikimi sadece kanama sağlamaya odaklı 1 hafta dayanabilen bir dikim şeklidir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi için başvurduğunuzda iyileşme süresi 3-6 hafta kadar süren, bu süreçte asla bir cinsel temas önerilmeyen bir cerrahidir. Kontrollere uyularak iyileşme süreci hakkında bilgi verilir. Her zaman yıllar sonra olacak kanama beklentisini karşılamayacağı için evlenmeden önceki kontrol şarttır. Geçici kızlık zarı dikimi ise kanama beklentisini direk sağlamaya yönelik olup kontrol muayenesi yoktur.

Geçici kızlık zarı dikimi, bu dikimde iyileşme süresi diye bir beklenti yoktur . Kanama sağlamak için atılan kısa etkili bir dikiştir. Kesinlikle kanama sağlanır.İşlemden sonra  hemen ilişkiye izin verilebilir. Hatta bu sürenin 1 haftayı geçmemesi tavsiye edilir. Atılan dikişler bir haftada eriyecektir. Dikim için aç veya tok olmanız aranmaz. Günün herhangi bir saatinde ön hazırlık yapmadan gerçekleşebilir. İşlemin süresi yaklaşık 15-20 dakikadır. İşlemden sonra dinlenme özel bir bakım gerekmez yarım saatlik bir sürede klinikten ayrılabilirsiniz. Ankara geçici kızlık zarı dikimi arayışınızda iletişim numaramıza başvurabilirsiniz. 05426471842 / 03122840077 numaralarımız  ile sizlere yardımcı olmak isteriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir