Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Ne Aramıştınız?
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Doğum Paketi Fiyatları Ankara

Neden Doğum Paketi?

Doğum Paketi Fiyatları Ankara Ankara’da doğum paketleri pek çok hastane ve klinikte uygulanan bir uygulamadır. Hatta son zamanlarda özel sigorta şirketleri, paket uygulama için kurumlara aracılık etmesi ile daha da uygulama hız kazanmıştır.

Doğum paketlerinin hazırlanması içinde neler olduğunun bilinip, fiyat bilgisinin alınması gebelerimizi rahatlatan bir süreç olduğu için bu konuya yönelme olmuştur.

Gebelik takibi ve doğum, hekim ile iletişimin güçlü olması gereken tıbbi yardımların başında gelmektedir. Bu anlamda hastanızın size güveni, sizin de onu anlamanız tanımanızla oluşacak birliktelik ile bu önemli yolculuk başarı ile bitecektir.

Biz kadın hastalıkları ve doğum uzmanları hayatın en güzel mucizesine tanıklık ederken, gebeliğin doğurduğu kötü süreçlerde başımıza gelmektedir. İşte mesleğimizin zorluklarını ve hastamızla bu güç durumu beraberce atlatmamız için yukarıda bahsettiğimiz karşılıklı güven çok önemlidir. Bu anlamda muayenehanemde başvuran hastalarım paket yapmasalar da ödeme miktarları ve uygulama net olarak anlatıldığı için kendilerini rahat hissederler. Hatta benim hasta profilimde paket hastam az bir kısmını oluşturmaktadır.

Ankara doğum paketleri diye bakıldığında çok fazla paket uygulaması göreceksiniz.

Doğum Paketlerine Neler Dahil?

Takipleriniz de ki gerekli kan ve idrar tetkikler, ikili ve dörtlü tarama testleri ve ultrasonlarınız dahildir.

20 hafta civarında yapılan anomali taraması incelemesi yada diğer ismi ile detaylı ultrason kısmında ben hastalarımı merkez isimleri vererek seçim konusunda özgür bırakıyorum bu nedenle paket programında tutmuyorum.

Bazen ücretin paket verilmesi daha sonrasında neler olacağının düşünülmesini getirir. Yani memnun kalmazsak ya da başka merkez daha cazip gelirse gibi bu durumlarda o zamana kadar yapılan tetkik ve muayeneleriniz hesaplanarak sekreterim tarafından ödemeniz iade edilir. Şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmadığımızı da belirtelim. Tabi ki tıbbi nedenlerden dolayı örneğin, düşük tehdidi veya erken doğum tehdidi nedeniyle hastane ortamında izlenmeniz gereken durumlar da yine hastane ödemeleriniz paket dışıdır. Kaç gün yatış yapıldı ve tedavi uygulandı ise tutarınız tarafınızdan karşılanır.

Riskli durumlarda uygulanan amniyosentez ve anne kanında fetal dna testi gibi ileri tetkikler de pakete dahil değildir. Yine oda süsleme, doğum fotoğrafçılığı paket içerisinde değildir.

Yeni doğan bebeğimizle ilgili bazen sarılık nedeniyle anne yanında fototerapi gerekebilir. Tüm özel hastaneler kendi belirledikleri fark ücreti ile bu hizmeti sunarlar. Bu tedavi de paket dışı olduğu hastalarımıza belirtilir.

Paket uygulamasında hangi hastaneyi seçtiyseniz ona göre fiyatlandırma değişmektedir. Fiyat bilgisi için muayenehanemizde 0312 284 00 77 numaralı iç hattan veya 0505 254 00 26 numaralı cep telefonundan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı doğumlar, sağlıklı bebekler dilerim.


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anne Sütü ve Emzirme

Anne sütü ve emzirmenin çocuk ve anne arasında fiziksel ruhsal bağı sağladığı artık aşikar! Konu ile alakalı bilinmesi gereken detaylar yazımızda!...

Hamilelik Boyunca Takipler

Hamilelik Boyunca Takipler Gebeliğin ilk belirtisi olan adet gecikmesidir. Doktora başvurunuz da ultrasonografi ile kese görülmesi için adet rotarınız yaklaşık 7 gün olması gerekir, artık gebelik 5 ha...

Gebelik Takibi ve Doğum

Gebe kalmayı düşündüğünüzde mutlaka bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanınızdan  muayene ve tetkiklerle sağlıklı bir gebelik için öneriler almalısınız. Bu görüşmeden sonra folik asit desteği alm...