Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
resim Op. Dr. Banu AkçalKadın Doğum
+(90) (542) 647 18 42
+(90) (542) 647 18 42

Ankara Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi, kızlık zarının kaybetmiş olduğu bütünlüğün sağlanması ve hasarsız bir kızlık zarı oluşturulması için yapılan bir işlemdir. Kızlık zarında oluşan bu yapı ile yeniden kanamanın sağlanması özellikle sosyal, kültürel, toplumsal ilk gece kanaması beklentisini de karşılamış olur. Kızlık zarı yapısı doğumsal olarak esnek yapıda veya geçirilen kazalar sonucu istemeden bozulabilir. Bu durumlarda ilk gece kanaması oluşmama stresi ile baş edilemediğinde arayışa giren hastalar olduğu gibi, estetik amaçlı daraltma ve dikim isteyen hastalarda vardır.

Ankara kızlık zarı dikimi deyince, akla tecrübeli kadın doğum uzmanları gelmektedir. Dikim bilgileri için arayan hastalarımıza şu şekilde bilgi verilmektedir. İlk olarak planlanan ilişki tarihine bir haftadan az sürede yapılan, yani on gün içinde etkisini kaybeden geçici kızlık zarı dikimi planlanabileceği anlatılır. Eğer planlanan ilişki tarihi henüz belli değil ve uzun zaman bir birliktelik olmayacaksa kalıcı kızlık zarı dikimi anlatmaktayız. Kalıcı kızlık zarı dikiminde yaklaşık olarak altı hafta ilişki yasak olmalıdır. Her iki teknik ister kalıcı ister geçici olsun karşı taraftan anlamayacak şekilde yardımcı olmaktayız. Dikim sonrası özellikle vajina daraltma ile yapılan kalıcı yöntemde iyileşme süreci hastaya tarif edilen bakım ve kontrollerle izlenmektedir. Burada iyileşme çoğunlukla yüzde yüze yakın tam olmaktadır. Çok nadir vakada esnek iyileşme oldu ise ilişkiden önce çağrılan kontrolde gerekirse geçiciye benzer bir destek dikim yapılarak yüzde yüz garanti sağlanmış olur. Dikim kalıcı olarak yapılan hastalar aralıklı zamanlarda kontrollere alınması gerekli iken, geçici olanda kontrol gerekmemektedir. Geçici olan dikimde hastalarımızın yüzde yüz kanama beklentisini karşılanır. Hiçbir zaman karşı taraf anlamayacaktır. Özel bir bakıma gerek yoktur. Dikimlerde dikişler alınmasına gerek yoktur.

Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları, seçilen yönteme göre klinikten kliniğe değişebilmektedir. Önemli olan garantili ve tecrübeli, takiplerde güven duyduğunuz bir hekim ile bu işlemi gerçekleştirmenizdir. Karşılıklı olarak doktorun tecrübesi sizin uyarılara tam uymanızla sağlıklı bir süreç geçirmenizi sağlayacaktır.

Kızlık zarı dikimi, dikimin süresi, sonrasında dikkat edeceklerimiz, dikim fiyatları ve hangi yöntem size uygunluğu ile ilgili,  bizimle  Op Dr Banu Akçal sitesinde ki iletişim hattı veya maillerden  bilgi alabilirsiniz.

İlk ilişkide mutlaka kanamam olur mu?

Kızlık zarları çok çeşitli yapıda olabilir . Her zar şekli kanamaz .Kanayan zarlarda da normal olan leke tarzında zedelenmeye bağlı olan kanamadır . Esnek  olan kızlık zarları ilişkide ki kayganlıkla hiç kanama gelmeden ilişkiye izin verir .Yani  bu durumda kanamanın olmaması normaldir.

Kızlık zarı dışarıdan görülür mü?

Kızlık zarını kendi kendinize göremezsiniz .Kızlık zarı sadece kadın doğum uzmanı olan bir hekimce  yapılan ağrısız, acısız muayene ile görülür .

Kızlık zarı nasıl yırtılır?

Kızlık zarı sadece vajene bir cisim ,penis,parmak girmesi ile zedelenir.

Kızlık zarı sürtünme ile yırtılır mı?

Kızlık zarı sürtünme ile bozulmaz. Ancak içeriye bir giriş olması gerekir ki bu zarı zedeleyebilir.

Kızlık zarı bozulmadan gebe kalır mıyım?

Aslında rastlanma olasılığı çok düşük bir ihtimaldir. Ancak vajene girişe yakın olan kısımdan semen teması ile mümkün olabilir.

Mastürbasyon esnasında kızlık zarı yırtılır mı?

Sadece sürtünme yolu ile olanlarda bozulmaz ancak vajene bir cisim, parmak geçişi olursa zedelenebilir.

Kızlık zarı yırtılınca kanama ne kadar olur?

Kanama kişiden kişiye değişen miktarda olabilir. Kızlık zarı yapısına bağlı hiç kanamada gelmeyebilir. Kızlık zarı genellikle leke tarzında kanama ile, birkaç yerde çentik oluşturarak ilişkiye izin verir. Kanama leke tarzındadır.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?

Dikim işlemi kesinlikle üçüncü bir kişi tarafından anlaşılmaz .Sadece kadın doğum uzmanı veya plastik cerrah  anlayabilir . Dikimden sonraki ilişkide kanama sonrası , zaten dikim işlemini anlamak mümkün değildir .

Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalı?

Kızlık zarı dikimi ilişkiden önceki 1-4 gün öncesinde yapılabilen yöntemin adı geçicidir.  Kalıcı zar onarımında ise en az 6 hafta içinde ilişki olmamalıdır.

Kızlık zarı (bekaret ) kontrolü yapılabilirmi?

18 yaşını doldurmuş genç bir kız, kızlık zarı hakkında bekaret bilgisi için kadın doğum uzmanından bilgi alabilir. Bu bilgi  için yapılan muayene ağrısız, acısız ve sadece gözle bakaraktır. Bekaret kontrolünde bilgilerde hasta mahremiyetine dikkat edilir ve bilgiler kesinlikle gizli kalır.


Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık zarı, Latince Hymen olarak adlandırılır. İsmini Yunan mitolojisindeki evlilik tanrısından almıştır. Kızlık zarı, kadının dış genital organlarının arasında, vajene geçiş kısmında ...

Kızlık Zarı Yırtılması

Kızlık zarı yırtılması sebebi ile yaşanan kanamanın ilk gecede tekrarlanması için kızlık zarının dikimi söz konusu olabilmektedir. Bu konu ile alakalı bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızda!...

Bekaret (Kızlık Zarı) Kontrolü Yapılır mı?

Bekaret (Kızlık Zarı) Kontrolü Yapılır mı? Bekaret diğer adıyla kızlık zarı kontrolü çok basit ve ağrısız bir muayenedir. Kadın doğum uzmanınca yapılır. Ağrısız ve çok basit bir muayenedir. Muayene sı...