Kızlık Zarı

Ankara ‘da Kızlık Zarı Dikimi

Ankara ‘da Kızlık Zarı Dikimi Kızlık zarı dikimi, kızlık zarının kaybetmiş olduğu bütünlüğün sağlanması ve hasarsız bir kızlık zarı oluşturulması için yapılan bir işlemdir. Kızlık zarında oluşan bu yapı ile yeniden kanamanın sağlanması özellikle sosyal, kültürel, toplumsal ilk gece kanaması beklentisini de karşılamış olur. Kızlık zarı yapısı doğumsal olarak esnek yapıda veya geçirilen kazalar sonucu istemeden bozulabilir. Bu durumlarda ilk gece kanaması oluşmama stresi ile baş edilemediğinde arayışa giren hastalar olduğu gibi, estetik amaçlı daraltma ve dikim isteyen hastalarda vardır.

Ankara kızlık zarı dikimi deyince, akla tecrübeli kadın doğum uzmanları gelmektedir. Dikim bilgileri için arayan hastalarımıza şu şekilde bilgi verilmektedir. İlk olarak planlanan ilişki tarihine bir haftadan az sürede yapılan, yani on gün içinde etkisini kaybeden geçici kızlık zarı dikimi planlanabileceği anlatılır. Eğer planlanan ilişki tarihi henüz belli değil ve uzun zaman bir birliktelik olmayacaksa kalıcı kızlık zarı dikimi anlatmaktayız. Kalıcı kızlık zarı dikiminde yaklaşık olarak altı hafta ilişki yasak olmalıdır. Her iki teknik ister kalıcı ister geçici olsun karşı taraftan anlamayacak şekilde yardımcı olmaktayız. Dikim sonrası özellikle vajina daraltma ile yapılan kalıcı yöntemde iyileşme süreci hastaya tarif edilen bakım ve kontrollerle izlenmektedir. Burada iyileşme çoğunlukla yüzde yüze yakın tam olmaktadır. Çok nadir vakada esnek iyileşme oldu ise ilişkiden önce çağrılan kontrolde gerekirse geçiciye benzer bir destek dikim yapılarak yüzde yüz garanti sağlanmış olur. Dikim kalıcı olarak yapılan hastalar aralıklı zamanlarda kontrollere alınması gerekli iken, geçici olanda kontrol gerekmemektedir. Geçici olan dikimde hastalarımızın yüzde yüz kanama beklentisini karşılanır. Hiçbir zaman karşı taraf anlamayacaktır. Özel bir bakıma gerek yoktur. Dikimlerde dikişler alınmasına gerek yoktur.

Ankara kızlık zarı dikimi fiyatları, seçilen yönteme göre klinikten kliniğe değişebilmektedir. Önemli olan garantili ve tecrübeli, takiplerde güven duyduğunuz bir hekim ile bu işlemi gerçekleştirmenizdir. Karşılıklı olarak doktorun tecrübesi sizin uyarılara tam uymanızla sağlıklı bir süreç geçirmenizi sağlayacaktır.

Kızlık zarı dikimi, dikimin süresi, sonrasında dikkat edeceklerimiz, dikim fiyatları ve hangi yöntem size uygunluğu ile ilgili,  bizimle  Op Dr Banu Akçal sitesinde ki iletişim hattı veya maillerden  bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir